poniedziałek, 10 września 2012

Duch Bożego Narodzenia

W minioną sobotę - zatem niewątpliwie jeszcze latem - Pan C. przemierzał miasto w poszukiwaniu jakiegokolwiek czynnego banku. Banki oczywiście były zamknięte, ale poszukiwania nie okazały się całkiem bezowocne. Pan C. odkrył coś więcej, coś co wprawiło go w znakomity nastrój, a czas przyspieszył i poczuł... ducha świąt Bożego Narodzenia. Dostrzegł bowiem renifery świętego Mikołaja, które zaparkowały nad witryną sklepu, a to znak, że czas prezentów bliski.


13 komentarzy:

 1. Jestem pod wrażeniem! Polski duch świąt BN wyprzedził nawet tego amerykańskiego!, który pojawia się zazwyczaj na początku października. (Niektórzy widują go pod koniec września, ale chyba mają zwidy).
  W takim razie w styczniu należy oczekiwać następnych, wiosennych dekoracji;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam takich co mają cały rok powieszone światełka bożonarodzeniowe i myślą, że ich nie widać dopóki nie włączą, hehehe

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie przed jednym sklepem przez cały rok koczuje wielki, drewniany Święty Mikołaj, ale to firmowy lokal wytwórni bombek, więc taka dekoracja jest raczej dopuszczalna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nic nie mówie ale my od strony podwórza nie zdejmujemy lampek świątecznych na domu.Smieszne to ale wygodne:)Nie przeszkadza jednak w niczym:))))

  OdpowiedzUsuń
 5. wiedziałem, że ten wyścig doprowadzi próg świąt do schyłku wakacji. Teraz do przekroczenia kolejna granica, może... czerwiec? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Caddi jak nic uciął sobie dziś drzemkę:)))

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli o mnie chodzi to każdego dnia jestem gotów powitać Świętego Mikołaja

  OdpowiedzUsuń
 8. Coraz bliżej święta, lalala...

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja znam kilka miejsc gdzie wiszą wyłączone dekoracje.
  Dżingyl bels, dżingyl bels... ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Caddi, dobre! :))
  Przyznam, że i ja mam coś niemal stałego w domu z dekoracji świątecznych; jest to kilka sztucznych, świerkowych gałązek, które bardzo, bardzo lubię:) Oczywiście wiosną, latem i jesienią wiszą tak sobie bez żadnych ozdób , bo ...same w końcu zdobią
  ( Chyba to raczej "wykorzystanie materiału" ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bo to całoroczne renifery :)

  widziałam niedawno domy ozdobione swiątecznie, choinki, stoją tak przez cały rok :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zgadzam się z Goldenbrown, już i tu (w Kanadzie) widziałam dekorację Świąteczne, pojawiają się początkiem Września. Jest nastrojowo a temperatura 30C.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bo Duch Bożego Narodzenia cały rok trwać powinien.
  A konkretnie to zapał klienta w wydawaniu pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń