wtorek, 31 lipca 2012

Planeta małp

Czy ktoś pamięta film Planeta małp? W roli głównej wystąpił nieodżałowanej pamięci Charlton Huston, który zagrał rolę dowódcy kosmicznej wyprawy. Astronauci po wielu latach podróży wylądowali na planecie mającej sprzyjające warunki do życia. Znajdując się na brzegu morza bohaterowie filmu zastanawiali się nad tym, dokąd dotarli, gdy niespodziewanie dostrzegli wystającą z piachu statuę wolności - symbol Nowego Jorku. Zrozumieli, że po wielu latach podróży dotarli  z powrotem na Ziemię, która pod ich nieobecność uległa ogromnym przeobrażeniom. 
Abstrahując od fabuły i dramaturgii przywołanego dzieła Pan C. doznał w podróży czegoś podobnego, co było dane bohaterom tego filmu. Zatrzymał samochód i przyjrzał się swemu odkryciu.
17 komentarzy:

 1. Twoje podróże są bardzo ciekawe..
  Jesteś pewien, że TO Ci się nie sniło?;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czasami to tak się zastanawiam, czy to, co mi sie przytrafia to nie sen:-)

   Usuń
 2. Ciekawa konstrukcja. Co to w ogóle jest?

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze skojarzenie to statek kosmiczny,no jakis bardzo stary, potem wieza obserwacyjna no i wlazlabym na to cos, aby popatrzec na te okolice!
  Serdecznosci
  Judith

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdybym miał więcej czasu i pewność, że nikt mnie nie przegoni do wlazłbym. Może kiedyś będzie jeszcze okazja:-)

   Usuń
 4. Wieża ciśnień, a wygląda jak gigantyczny kosz dla olbrzymów... tylko, którędy wyjmowaliby piłkę?;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie to skojarzyło się w pierwszej kolejności - gdy patrzyłem z wewnątrz do góry - ze to wrota między wymiarami i światami równoległymi:-)

   Usuń
 5. A ja się zastanawiam, czy ta konstrukcja /o splot mi idzie/ pełni jakąś rolę czy tylko ma wyglądać? Bo nie wygląda - ale wrażenie jakieś zostawia. Że też komuś chciało się takie cudactwo wykonać, bo wymyślić to i ja potrafię różne i dziwne rzeczy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wynika z tagów (dopytałem także tubylców) była to wieża ciśnień. Podoba mi się, że komuś się chciało stworzyć ciekawe dzieło architektoniczne, które także pełni funkcje użyteczna i bardzo praktyczną.

   Usuń
 6. może to jakaś praca dyplomowa jednak była?

  OdpowiedzUsuń
 7. cuda i wianki normalnie ;-)
  jak bym zobaczył taką rzeźbę, to też bym się zastanowił nad konsekwencją kontinuum czasowego w bezpośredniej okolicy ciała swego ;-D

  OdpowiedzUsuń
 8. A propos planeta małp: http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/2012/08/Hityz-Facebooka-33.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne ;). Widzę, że w naszym kraju powstaje coraz więcej ciekawych i użytecznych rzeźb-konstrukcji.
  Za gramanicą przy trasie, rośnie wiele sztucznych sosen w których są ukryte anteny nadawcze. Jeśli musi już istnieć, to wygląda o wiele znośniej, niż sterczący metalowy badyl ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chodziło o te puste przestrzenie w pergolach? :)

  OdpowiedzUsuń