wtorek, 25 marca 2008

Prowokator Ratzinger

Papież prowokuje i obraża islam - takie komentarze arabskich mediów przytacza wtorkowa włoska prasa, informując jak szerokim echem w świecie muzułmańskim odbiło się ochrzczenie przez Benedykta XVI jednego z najbardziej znanych włoskich dziennikarzy >>> Więcej>>>.

Polityczna poprawność Europy nakazująca szacunek dla wszystkich odmiennych kulturowo i religijnie nacji zaczyna przynosić zatrute owoce i potwierdzać, że taka postawa prowadzi na manowce. Ministrowie europejskich rządów prześcigają się w przepraszaniu muzułmanów za niestosowne wypowiedzi... niektórzy nawet są odwoływani, by zmazać przewinę słowa wobec islamskich gołąbków pokoju. Oświeceni Europejczycy - w przeciwieństwie do Ciemnogrodzian znad Wisły - są tak antychrześcijańscy, że nie są w stanie wpisać w preambułach aktów konstytucyjnych odniesień do kultury i systemu wartości, na których zasadza się Europa. Zachowują się tak, jakby w ciągu 2000 lat nie było tu chrześcijaństwa.

W Arabii Saudyjskiej toleruje się ścinanie mieczem i zakaz noszenia symboli chrześcijańskich - opór wobec reżimu jest odwrotnie proporcjonalny do petrodolarów, natomiast w Europie pozwala się na stawianie meczetów, które stały się wylęgarnią janczarów radykalizmu. Nieważne, że autorytety islamskie wypowiadają się, iż jest to niezgodne z duchem islamu, a islam jest religią miłości i czynienia miłosierdzia. Dobrze wiemy, że autorytety niewiele mają do powiedzenia poza mediami, w których o nich głośno. Najważniejszy jest mułła kierujący daną wspólnotą. Liczy się więc faktyczny stan zachowań i zagrożeń, jakie dla naszej cywilizacji niesie islam, a nie nasze wyobrażenie, jaki powinien być islam zasad wynikających z Koranu.Mułła Muktada al-Sadr

Nie trzeba być osobą religijną, by to dostrzegać. Można być nawet ateistą tak, jak w filozof prof. Bogusław Wolniewicz, czy we Włoszech - zmarła niedawno dziennikarka - Oriana Falacci (przeprowadziła wywiad z Chomeinim).

Dochodzimy do paranoji. Można Kościół Katolicki lubić, bądź nie, ale nie może być tak, że Żydzi, czy ktokolwiek inny, będą składać protesty i ustalać treść modlitwy na Wielki Piątek. Chodzi o to, że w przywróconej przez papieża treści mszału trydenckiego, jest modlitwa o nawrócenie Żydów. No, mój Boże!!! Taka jest natura Kościoła i chrześcijaństwa w ogóle, że chce, by wszyscy ludzi uwierzyli w głoszoną przez niego prawdę. Przecież nie jest to nawracanie na siłę. Teraz zaś doszło jeszcze to, od czego zacząłem ten wpis... Muzułmanie chcą mieć wpływ na to, kogo wolno wolno papieżowi ochrzcić, a kogo nie. Nie zapominajmy, że są kraje islamskie, gdzie konwersja na inną religię jest karana śmiercią.

Współczesny islam to nie Avicenna (Ibn Sina) żyjący w latach 980-1037, czy inni myśliciele islamscy, którzy pojawili się w wiekach średnich. To dzięki nim zachowała się i przetrwała myśl filozoficzna Greków.

Jakiej Europy chcemy???

Awicenna

(6,744 )

UPRZEJMIE PROSZĘ PT. KOMENTATORKI I KOMENTATORÓW, BY ŁASKAWIE WYPOWIADALI SIĘ JEDYNIE W PRZEDMIOCIE MOJEGO WPISU. OSOBISTE INFORMACJE I PRZEKAZY - BYĆ MOŻE DLA NIEKTÓRYCH BARDZO INETRESUJĄCE - PROSZĘ PRZENIEŚĆ DO KANAŁÓW MAILOWYCH, GADU-GADOWYCH, CZY SKYPE'OWYCH.

Z GÓRY DZIĘKUJĘ

22 komentarze:

 1. Jak to mówią żyj i daj żyć innym.
  ... a jak tobie nie daja - to pogonić drani ;-)

  Lunetarius
  Tak trzymać, gdyż inni nie będą dla nas tak wyrozumiali jak my dla nich. Pobłażliwość zawsze obraca się przeciwko wyznawcom łagodności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lunetariusie miły, jutro dyżur,a więc marsz wcześniej do "śpunka",a tu taki KALIBER..ech...
  Spróbuję..
  Z wywiadu wynika,że ów konwertyta Magdi Allam postanowił być bardziej papieski niż sam papież, który spełnil swoja powinność, przy okazji kontynuując drogę ekumenicznego dialogu Jana Pawła II z islamem.
  Magdi fomułując w wywiadzie skrajne poglądy,"że nie ma umiarkowanego islamu" dolał oliwy do ognia i podał obecnemu papieżowi niezły orzech do zgryzienia.Nie od dziś wiadomo,ze najbardziej"ortodoksyjne" są przechty. Zwykła prowokacja.
  Z co dyktowania../delikatnie mówiąc/,malutki przykład, 6-letniemu synkowi chodzącemu do szkoły publicznej/rodzina muzułmanów/starsi koledzy przyłożyli nóz do gardła,mówiąc "teraz cię zabijemy,bo jesteś terrorystą".Jest to dzieciak mojego przyjaciela,którego nazwisko utonęło w blogowych rozważaniach,dokonał przekładu poezji Sufiego na jęz. polski.
  Wielka polityka i mała tragedie zwykłych ludzi. Zapewne nie mam racji i brak mi perspektywy z lotu mądrego ptaka.
  Uczono mnie,że wiele zależy od tego GDZIE się ucho przyłoży.
  Tak więc, zamiast samobiczowania ,idę ukoić skołatane uszy Adagiettem z V Symfonii Mahlera
  i przepiękną grą oczu w "Śmierci w Wenecji".
  Niech zabrzmią madrzejsi.

  Lunetarius
  BZYK/BZYCZKA... jak zwykle nakręci, nakręci i każe innym prostować :-))). Ani mi się śni. Niech toczy boje słowne z Babką z Gdyni. Całkiem przyjemnie śledzi się ich potyczki.
  A gdy jeszcze dołączy Sitting Bull zrobi się całkiem ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 3. babka z Gdyni25.03.2008, 23:52

  Witaj Bzyku!
  Poważnie:Znam ten problem z dawnych lat.Byłam w takiej szkole, gdzie Żydówka musiała stać 45 min.bezczynnie w ławce, (bez możliwości wyjścia np. na koryarz) póki się w klasie nie skończyła religia.O efektach w mojej psychice opowiem Ci, jak się spotkamy poza blogiem np.na skypie.
  To nie była " mała tragedia małych ludzi"!To była trauma, która wstrząsnęła moją psychiką małego dziecka, że nie wspmnę o ofierze.
  Muzyka:
  Mam w domu muzyczkę(dyrygentura i fortepian) i na co dzień muzyki miałam, ile chleba, chociem sama głucha , jak pień.Nie zaśpiewam nic nawet po groźbą utraty życia.Namaluję, narysuję, wytkam,wiersz napiszę, ale co to , to nie!
  Żeby było weselej w dzieciństwie marzyłam by być.. divą operową.HHehhhe, jaki ten los złośliwy bywa.
  Mądrzejszych tu na tym blogu wielu, (Lunetarius, Sitting Bull np.) przeto moje spostrzeżenia prostymi opisuję słowami.
  Nie używam mocnych zwrotów (nie publicznie), ale uważam,że nietolerancja i polityka to dwie największe zdziry na świecie.Powoli dołącza do nich trzecia:religia!Islam, czy katolicyzm bezustannie przez te dwie pierwsze poddawany jest politycznej manipulacji.A przecież ta trzecia powinna chronić swoich wyznawców przed tymi dwiema.Tak to widzę.Chaotyczny wywód, ale wybaczycie mam nadzieję.

  Lunetarius
  Jak tak dalej pójdzie :-) komentatorzy uznają, żem zbędny, ale to dobry znak.
  Wywołać dyskusje, która toczy się dalej sama i zacierać dłonie.

  OdpowiedzUsuń
 4. czytalem o chrzcie Magdiego Allamy... i niby wszystko jest oki, znaczy sie takie jakie powinno byc, czyli ze chrzest doroslych przed wielka noca sie odbywa i to jest sluszne i t d; jednak zastanawia mnie czy poza M.A. tego dnia Benedykt ochrzcil tez inne dorosle osoby, bo jesli nie, to rzeczywiscie na ten fakt mozna spogladac jak na swego rodzaju prowokacje; prowokacje niezamierzona, gdyz to "media" przekazaly te info. swiatu (muzułmanskiemu), ktory oczywiscie (a tego sie mozna bylo spodziewac) zareagowal swietym oburzeniem, bo nie mogl inaczej? mogl, ale to przeciez swiat arabski jest przesladowny...
  Twoje pytanie o Europe wydaje mi sie nietrafione, gdyz niewiele to ma wspolnego z Europa, raczej z potrzeba edukacji i wzajemnej akceptacji, ale ale, mam wrazenie ze to swiat arabski powinien byc bardziej "rozumiejacy"...

  [ps. tak na marginesie, czytam wlasnie powiesc historyczna o ostatnim sultanie Grenady, miejscami pouczajaca lektura - gdy mowi o podstepach Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragonskiego]

  Lunetarius
  1. Jeśli spojrzysz wstecz - papież zawsze chrzci w Wielka Sobotę osoby dorosłe. Czynił tak tez jego poprzednik JPII. Narodowość naprawdę nie ma znaczenia, a postinterpretacja medialna, jako antyislamski akt jest paranoiczna. Chrzest jest zawsze aktem włączenia w mistyczne Ciało Chrystusa i zgodnie z myślą Apostoła Pawła nie masz już Greka ni Rzymianina.
  2. Świat islamski w ogóle nie musiał reagować oburzeniem tak, jak świat chrześcijański nie reaguje na konwersje na islam. Sam miałem znajomą, która dokonała takiego aktu i wyjechała do Pakistanu. Jest wiele ścieżek na szczyt.
  3. Pytanie jest trafne, natomiast odpowiedzi są niewłaściwe. Europa powinna - zgodnie z Twoim postulatem - być bardziej wyedukowana. Ale edukacja nie oznacza obojętności i dystansu wobec wartości będących fundamentami Europy.

  Na koniec dziękuję za twórcze odwiedziny. Ciekaw jestem Twoich wniosków i refleksji po przeczytaniu wspomnianej wyżej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sitting Bull26.03.2008, 16:40

  Witam towarzystwo miłe! Nie omieszkam tu wrzucić swoich 3 groszy,bo tem.bomba i basta!Chwilę jeno spocznę po pracy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bzyk obojga płci, jest wstrząśniety uwagą Lunetariusa," co to odkęcać nie będzie." i przejmie się przestrogą .."Andzia mamy nie słuchała"'... i się odezwała,to-postara się zamilknąć.
  Oby ten świat kochani ,był jedynie czarno-biały=MOJE,TWOJE,a jak sporne-TO PODEJDŹ NO DO PŁOTA !!!!!
  Babeczkę z Gdyni goraco pozdrawiam i dziękuję za pogaduchy przy tym stole. Sitting Bulla - milcząco. Komentarza nie będzie, aby Lunetarius nie zatarł sobie zbyt boleśnie rączek, z braku pobłażliwości także. Jak to mówią gwałt niech gwałtem odciska.
  Nie w moim to stylu, ale bilety do kina wysprzedane.
  Pozdrawiam, do usłysznia.

  Lunetarius
  Aby spełnić wypowiedziane pod moim adresem (zło)życzenie Bzyka, zacieram dłonie bez pobłażliwości. Namieszał(a), namieszał(a) i.. uciekła. Tylko, co chciał(a) przez to... napisać?

  OdpowiedzUsuń
 7. A NAPROSTOWAĆ/ JAK ZWYKLE/ SIĘ NIE DAM !
  Wicher duże drzewa łamie HEJ! - Przypowieści Salomona 24:15
  Cierpliwością można przekonać sędziego, a łagodny język łamie kości 30:33

  Przez ubijanie mleka robi sie masło, mocniejsze wycieranie nosa powoduje krwotok, a kto wzbudza gniew wywołuje kłótnie


  Zatem warto rozmawiać o "Szarym" zanim polecą stołki i granaty.
  Niepoprawnie bzyczę,znów jak przewidziałam, dostanę lanie od zadufanych Europejczyków.
  Warto !!!!!

  Lunetarius
  W jakim sensie używasz określenia Europejczyk? Odpowiedź w tej kwestii ułatwi mi zrozumienie sensu Twego ostatniego zdania powyżej

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciał przez to napisać,że nie zgadza się z opinią wyrażoną pod wpisem Oleny,co jak sądzi jasno wyłożył we wpisie/bzyk obojga płci.../. I Broń mnie jedyny Boże przed złymi życzeniami pod adresem zaciekawionego Lunetariusa.
  Ot! nieco złośliwości dla przekomarzania /nie osoby!/, że inni nie będą pobłażliwi dla łagodnych.Sam doskonale wiesz,że Twój blog jest dla niego zacisznym przytułkiem. I takim pozostanie, jeśli Bzyk nie zostanie uznanym za przypadek o ostro splątanych myślach i nieuleczalnie tasiemcowo-durnych wywodach.
  Zachowałam sie niekonsekwentnie, za szpileczkę... szpilkę. Nie zacieraj dłoni, proszę, bo wywieszam biała flagę. Tyle miałam na myśli....
  Biegnę do "zielonych" pośpiewać-dobrze mi zrobi na łagodność.
  Bez kitu , czule świerszczę !


  Lunetarius
  Dziękuję za oświecenie:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. WRÓCĘ! JUŻ JESTEM SPÓŻNIONA ! AUUUUUU !

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo mnie ta natura Kościoła i chrześcijaństwa drażni. Żydzi nie mają takich zapędów w stosunku do reszty świata...

  Lunetarius
  Kościół z istoty swojej jest prozelityczny (I rzekł do nich [Jezus]: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony - Mk 16:15-16). Podobną naturę ma islam. Judaizm praktycznie zaniechał prozelityzmu w starożytności, choć w czasach Jezusa sporo było prozelitów... Poza tym chrześcijaństwo jest dziełem Żyda Pawła, który najpierw działał w ramach Synagogi (odwiedzał diasporę żydowską w Grecji, Azji Mniejszej, Rzymie), a gdy tu spotkał się z odtrąceniem, wtedy dopiero skierował się ku innym nacjom.

  OdpowiedzUsuń
 11. Sitting Bull26.03.2008, 19:32

  Wow - Oj będzie! Czy ja znowu śnię sen piękny, niespełniony? Lunetariusie szanowny - co się dzieje? Wbrew temu, co napisałeś, to właśnie Europa - a jakże zachodnia - jest oświecona i bardziej chrześcijańska niż „Ciemnogród”- (Polska), bo czy „oko za oko i ząb za ząb” obowiązuje jeszcze w kościelnej doktrynie? Czy nowe nie przyszło z nauką Mesjasza? (polecam oratorium).
  No to proszę bardzo: Łk 6,27-38
  Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi........itd.
  Ciąg dalszy polecam i piosenkę z czasów Waszych. Czy sądzicie, że XX wieków tych kilku zdrowych i wielu czarnych, popsutych „zębów” jest powodem do dumy? Europa od asr.Ereb-zachód ,to prawo rzymskie, grecka filozofia i ta nieszczęsna religia wprowadzana brudną polityką, a często ogniem i mieczem. Ja nie potrzebuję pustych słów „chrześcijańskie korzenie” Cytatów Bibl.myśli filozofów,faktów his. jest aż nadto, by je tu przytaczać. To,że tam ścinają, na to i owo nie pozwalają, to argumentacja typu...aaaaa w Ameryce murzynów biją! .....ale są jeszcze sprawy drobne, by dziecka z kąpielą... nie wylać!

  W każdym religijnym nurcie znajdziemy zachowania radykalne, a przez to nagłaśniane i ponad miarę wszelką, dla mediów to kąsek niebagatelny---parasolki, parasolki na lotnisku na chodniczku----ten nasz jak i inne możemy milczeniem pominąć... Jeszcze, bo "dmuchać" na Islam w Europie-- za późno! Więc cóż nam czynić nieszczęsnym?”Pogonić drani”?Wpakować wszystkich islamistów do samolotów i....WTC? Ale wczesniej i wsadzić tam też koncerny naftowe,wszystkich tam zatrudnionych z dziatkami małemi? Jakies propozycje na inny transport-słucham? Trza by wtedy zmienić całą strukturę przemysłową, a takie rewolucyjne przemiany owocują wszelkiego rodzaju niepokojami społecznymi i w ogóle potężnymi kosztami z wojną włącznie! A tego nie chcemy przecie - prawda? Mamy ładne domki, rodziny, wykształcenie a jakże poważanie u ludzi-mamy zbyt wiele do stracenia na takie rozwiazania! Łańcuszek szkód z takiego gonienia byłby o wiele dłuzszy..ale tam. To cienka struna,włosek niemalże, któren pęknąć w każdej chwili może! Ci bliżni -tak- BLIŻNI! Urodzili się w naszej Europie, to ich dom, tak jak nasze są na Pomorzu, Warmii, Mazurach, Ślasku. Pytanie nadal otwarte co robić? Odp1: Zapomnieć,że jesteśmy Polakami,patriotami,Europejczykami,Chrześcijanami,nie drapać ran zadanych przodkom, nauczyć się Esperanta-mrzonki! Odp2 Asymilować! Perspektywa długa,a czas nagli jak zawsze.Odp3 Kuńktatorstwo!Kuń ma wielgi łeb,może jemu uda się rozwiązać owe problemy hehe!A jeżeli się nie uda,to i tak najlepsze są te 2.....uda! To może i szybko się udać,a skutki też wieloletnie bywają. Odp4.Chyba niezła: "Janczarów” tak jak każdego innego przestępcę do loszku i niech tam łańcuszkami pobrzękuje "Róbmy swoje” póki jeszcze możemy:Dyżurujmy,tkajmy,leczmy,i mędrkujmy czasem.”Jutro raniutko jak ten Szczygieł,wstanę,umyje się,zagwiżdżę i pójdę” na place zabłocone,na mury pokrzywione,posłucham brzęku kielni czystej,młotem rozbiję ścianę grubą,bo może gdzieś za murem twardym,dziewczęcy głos....zaprzepaszczony. Pozdrawiam miłych mi ludzi-Hough! Ps.Wszystkie „chłopy”tego świata-właczcie się! Ja i Lunetarius szanowny nie poradzimy sobie z wszelkimi problemami tego świata! A „baby”?Ach te „baby”! Człek by się.... zaczytał jeno...

  Lunetarius
  Drogi SB! Zapakowałeś piachu i cegieł na tę taczkę tyle, że ledwo udźwignąć można, a co dopiero rozwikłać plątaninę okablowania:-).
  Powiem krótko - resztę miejsca zostawiam innym komentatorom - nie ma rozwiązań idealnych, ale problem islamistów (nie mylić z islamem) istnieje. Przez mówienie, że czegoś nie ma, a JEST,nie sprawisz, że TEGO nie będzie. Tak samo, jak od samego mieszania herbaty nie stanie się ona słodka.

  OdpowiedzUsuń
 12. babka z Gdyni26.03.2008, 19:41

  Szkoda, że Bzyk u zielonych, ja tu wpadłam poprzeć zacną Panią Bzyk, zalogowaną u mnie na skypie - zapraszam, b. się ucieszę.

  Przekładam to na proste słowa (dot. głównego wątku): kto wiatr sieje - burzę zbiera".
  Uliszce też przyznaję rację (tak i minie się widzi).
  I jeszcze kilka cytatów z przysłów u nas popularnych: Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe.
  Nic się nie czuję i nie czułam mniej, czy więcej Europejką dawniej i dziś, jako, że wiąże nas nie religia, czy religie, ale bliska mi kultura śródziemnomorska. Inne też szanuję. I na koniec palnę: ignoramus et ignorabimus, a Lunetarius zacny to przełoży na nasz język. Pozdrawiam dyskutantów. Blog mnie coraz bardziej zaciekawia i oby tak dalej, choć światła coraz więcej i warto byłoby wziąć się do pędzla zamiast pałętać się po blogach....

  Lunetarius
  Europejskość to kultura śródziemnomorska, a jej częścią jest chrześcijaństwo, które w większym stopniu niż myślimy na percepcję kultury antycznej, Z resztą starożytny Izrael, judaizm i wyrosłe z niego chrześcijaństwo też powstały w basenie morza Śródziemnego... Czy zaprzeczysz śródziemnomorskości judaizmu i chrześcijaństwa? Poza tym chrześcijaństwo przefiltrowało Biblię przez aparat pojęć kultury greckiej i rzymskiej. Chrześcijaństwo jest więc fundamentem współczesności. Nie można wyjąć fragmentu muru i mówić, że bez niego utrzyma się to, co powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 13. Babko Z Gdyni, mam ogromna prośbę!!!!!!!!,czy możesz przysłać mi TO JUTRO RANO,bardzo chcę Cię /hmmmm../ Nieżle to zabrzmiało,ale coś nie tak kliknęłam i poszło.......Jestem od rana jeszcze w butach i padam na dziób.Ponowię próbę,jesli przyślesz mi to samo. Mam koszmarny dzien za sobą. Mój syn był bliski śmierci. Przełączam sie na Brukselę, gdzie czegoś sie dowiem o jego stanie zdrowia .Wybacz.

  OdpowiedzUsuń
 14. NIE WÓCĘ DZIŚ LURENTARIUSIE !!
  Jestem wzmocniona modlitwą,ale czekam na skypie na informacje o Dawidzie/szczegóły j.w./
  I chyba padnę w zimowych butach do łóżka.
  Jak sie wyśpię z dobrymi wieściam.
  Z CAŁA PEWNOŚCIĄ !!!!!dołączę do zacnego grona nie bacząc na skutki.
  Pozdrawiam wszystkich.
  Ta jesziwa coraz bardziej mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sitting Bullu,Manitu jesteś WERY KUL!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. babka z Gdyni26.03.2008, 20:34

  Bzyku!Jak to w necie. Nie widać, jakie naprawdę mamy twarze i problemy. Cierpliwie poczekam i życzę, żeby nic się złego nie wydarzyło. Prywatnie pokorespondujemy, bo nie chcę gospodarzomi zapychać bloga. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. Kurcze rano chcialam cos napisac, ale nie weszlo ;( jakis problem na laczach czy cos? No teraz podobno wchodza, to chcialam cos napisac, a tu takie dyskusje! Takie cytaty! Takie slowa (polowy chyba nierozumiem ;/.. ) Jak juz wspominalam, mam problem z pamiecia, wiec po przeczytaniu dyskusji Bzyk/ów (?) , Babki z G i Bulla zapomnialam o tym, co pisal Lunetarius ...

  Lunetarius
  Zapraszam zatem do ponownej lektury:-)

  OdpowiedzUsuń
 18. Sitting Bull26.03.2008, 20:42

  Dzięki Bzyku! Dla Ciebie znalazłoby sie i wiecej takich tam "Kulów".Trzymam kciuki za syna Twojego.Hough!

  OdpowiedzUsuń
 19. Sitting Bull26.03.2008, 20:56

  Dzieki za opinię Lunetariusie! .....i Ty też masz rację!

  OdpowiedzUsuń
 20. Zobacz, mówią, jak ci (chrześcijanie) się nawzajem miłują", a tamci (poganie) nawzajem się nienawidzą; "a ci gotowi umrzeć jeden za drugiego", tamci zaś jeszcze bardziej gotowi są jeden drugiego zabić.

  pozdrawiam

  Lunetarius
  Niestety... Idealistyczna wizja chrześcijan zawarta w starożytnym powiedzeniu jest nieaktualna. Jesteśmy lepsi w słowach niż w czynach. Z resztą, czy jesteśmy chrześcijanami, czy tylko mówimy, że jesteśmy?

  OdpowiedzUsuń
 21. Sitting Bull26.03.2008, 23:24

  Bardzo,bardzo przepraszam Sz.Lunetariusa za prywatne pogwarki. Obiecuję,iż z mojej strony nie powtórzy się taka sytuacja.

  OdpowiedzUsuń
 22. Obiecuję,to ostatnie ! "szepty i krzyki"!!!!!
  Sitting Bullu łezkę wzruszenia rzucam na Twój wigwam.-/taki incydentalny, Panie L., gest za troskę o syna/.

  Lunetariusie,Ty tu rządzisz i karnie wracam do szeregu. Byłam przekleństwem belfrów w szkole, widać z wiekiem negatywne cechy się nasilają.Spontaniczność zachowam dla bębnów jembe i samby ,ole! i innych przyjemności w KANAŁACH komunikacyjnych.
  Ośmielam się przypomnieć,że rozbrykane dziecko/na szczęście/ jeszcze w Tobie siedzi i sam prowokujesz osobiste pogawędki.
  Z szacunkiem dla komunikatu,z decydowanie płeć żeńska./orientacja pozytywna/

  OdpowiedzUsuń