wtorek, 29 stycznia 2008

Skrzydła i pożyteczni idioci

Przeglądając dziś rano wiadomości natrafiłem na dość interesującą notkę informującą, że grupa polityków zamierza wnieść do sejmu projekt ustawy, by radykalnie ograniczyć stosowanie foliowych torebek do pakowania zakupów.

Po wejściu w życie ustawy reklamówki będzie można wyłącznie sprzedawać pod groźbą kary w wyskości 5000 zł (http://wiadomosci.onet.pl/1681797,11,item.html).


Gdyby głupota - zwłaszcza ta o charakterze pożytecznych idiotów - miała skrzydła, to niebo byłoby niedostępne dla ptaków. Szlachetne pobudki i intencje prowadzą w prosty sposób do zakazu używania tworzyw sztucznych, które można ponownie przetworzyć i stosować. Tworzywa sztuczne mają zostać wyparte przez papier i torby ekologiczne z lnu lub bawełny. O ile te drugie są jak najbardziej pozyskiwane bez szczególnego naruszenia równowagi w przyrodzie, o tyle drzewo, z którego wytwarza się papier, rośnie 80 lat. Tyle, co życie jednego pokolenia człowieka.Był las
Już odwykliśmy od noszenia siatek na zakupy i wszystko wskazuje, że będziemy dostawali torebki papierowe. Ponoć jest to bardziej ekologiczne (sic!). Owszem stosowanie torebek papierowych tak, ale już nie sama produkcja papieru, która często odbywa się ze szkodą dla środowiska - zwłaszcza w krajach trzeciego świata skąd firmy będa importować tani papier.


(7284)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz