sobota, 29 września 2007

Genealogiczne postępy...

Wczoraj i dzisiaj pomieściłem na swojej stronie genealogicznej dwie kolejne zakładki. Opracowanie ich i przesłanie na serwer sprawiło mi ogromną przyjemność... znów została dołożona kolejna cegiełka.

Rzecz jasna, nie byłoby to możliwe bez wsparcia kuzynów, o których pisałem w jednym z pierwszych postów. Jak zwykle niezawodny Andrzej Lewandowski popełnił tekst Groch z kapustą. Jest to ilustracja do zdjęć wykonanych w czasie jego kilku wizyt w Koninie. Odwiedził i przyglądał się miejscom związanym z jego bliskimi, ale i z jego młodością. Polecam uwadze jego wcześniejsze teksty takie, jak Fastryga, Florentynowo, czy wspomnienie o Ninie i Zbyszku Kierstanach.

Do grona współtworzących stronę dołączyła kuzynka Magda Koffnyt, która metodycznie tropi przodków w okolicy Koźmina i Jarocina (Wielkopolska). Muszę przyznać, że jestem pod wrażenie i pełen uznania dla jej osiągnięć, zwłaszcza, gdy spojrzy się na rozbudowane drzewo genealogiczne.

Grzebanie w przeszłości to szczególny rodzaj archeologii. Wymaga on cierpliwości, intuicji, czasu i... lekkiego zakręcenia. Aha! najważniejsze w sumie: jeszcze musi się chcieć. Wszak tylko wariaci grzebią w przeszłości:-).

Kuzyn David Piekarczyk napisał ostatnio na swoim blogu, że nie można cieszyć się teraźniejszością, jeśli nie pamięta się swej przeszłości. Jako ciekawostkę podam, że David urodził się i całe życie spędził w USA. Jest Polakiem w trzecim pokoleniu. Gdy kilka lat temu rozpoczął genealogiczne poszukiwania to nie spodziewał się, że na emeryturę przeniesie się do Polski. Stało się to 3 sierpnia 2007 r. POLAND-OUR-FUTURE

Dla moich dzieci to, co robię to taka pasja taty, której do końca jeszcze nie rozumieją. Muszę przyznać, że rodzina bliższa i dalsza, widząc efekty pracy, okazuje zainteresowanie i wyraża się z uznaniem. Niektórzy sami zaczynają szperać, by uzupełnić moje informacje, ale i zaspokoić swoją ciekawość.

Mam nadzieję, że moja ciekawość przeszłości udzieli się niektórym z czytających tego bloga i zaglądających na moją stronę genealogiczną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz